Nasz warsztat w Poznaniu zajmuje się badaniem i ustawianiem geometrii kół i zawieszenia. Posiadamy nowoczesne maszyny sprawdzające geometrię zawieszenia, które wykorzystują technologię 3D do dokładnego badania. Maszyna jest bardzo precyzyjna, a także sama określa jaki element zawieszenia wymaga poprawy.

Dlaczego warto zadbać o prawidłową geometrię kół?

Geometria kół, to powszechna nazwa na zespół ustawień zawieszenia. Geometria jest odpowiedzialna za poprawny kontakt opony z podłożem, a także jest odpowiedzialna za kierunek jazdy pojazdu. Poprawnie ustawiona geometria kół poprawia wydatnie bezpieczeństwo oraz komfort podróżowania, a także zmniejsza zużycie opon i elementów gumowych zawieszenia.

Czym grozi nieodpowiednia geometria?

Skutki nieodpowiedniej geometrii są zazwyczaj poważne. Nieodpowiednia geometria może doprowadzić do przedwczesnego zużycia elementów gumowych zawieszenia, takich jak tuleje czy sworznie wahacza. Ponadto, wadliwie ustawiona geometria powoduje zmniejszony komfort podróży i większe zużycie opon. Dużo gorszymi efektami złej geometrii kół może być zdarzenie drogowe, ponieważ geometria bezpośrednio wpływa na kontakt opony z podłożem. Przy nieodpowiedniej geometrii kół może się okazać, że auto będzie miało o kilka metrów dłuższą drogę hamowania, co może się skończyć kolizją lub wypadkiem.

Kiedy należy ustawiać geometrię?

Geometrię kół należy ustawiać po okresowej zmianie kół lub opon. Sama zmiana nie powinna mieć wpływu na ustawienie geometrii, ale jazda samochodem zimą już tak. Warunki drogowe zimą są zazwyczaj złe, więc łatwo o uszkodzenia zawieszenia. Między innymi dlatego polecamy wykonywać badanie geometrii kół po okresie zimowym. Oprócz okresowych badań, geometrię należy ustawić po każdorazowej zmianie elementów zawieszenia.

Ustawianie geometrii kół – Poznań

Jako że nasza firma posiada maszynę do pomiaru geometrii kół, badanie geometrii 3D to przebiega szybciej niż metodami standardowymi. Badanie rozpoczyna się od wjazdu samochodu na stanowisko badawcze. Pracownik warsztatu w Poznaniu podłącza do kół głowice pomiarowe. Komputer sprawdza geometrię zawieszenia, sprawdza zbieżność kół oraz odczytuje inne parametry, porównując je z wartościami przewidzianymi przez konstruktorów. Następnie komputer zwraca informacje do mechanika, dokładnie pokazując które elementy wymagają regulacji.

Samo badanie trwa kilka minut, nieco dłużej trwa regulacja. Całość ustawiania geometrii zajmuje jednak nie więcej niż 30 minut.

Zapraszamy na badanie i ustawienie geometrii kół do Poznania

Firma Auto Napierała stale się rozwija, przez co inwestujemy w nowoczesne technologie dla Państwa wygody i bezpieczeństwa. Posiadana przez nas maszyna do badania geometrii kół jest jedną z najnowocześniejszych na rynku, przez co jej dokładność można określać w dziesiątych częściach milimetra. Oprócz nowoczesnych rozwiązań technologicznych, nasza firma stawia na rozwój pracownika, przez co nasi pracownicy często uczestniczą w kursach samorozwoju, dzięki czemu nadążamy za nowoczesnymi trendami. Jeżeli Państwa auto nie prowadzi się pewnie i trzeba często korygować jego tor jazdy, to zapraszamy na badanie geometrii. Prawidłowa diagnostyka w profesjonalnym warsztacie zapewni Państwu poczucie bezpieczeństwa. Zapraszamy do kontaktu!

Zadzwoń i umów się na wizytę w sprawie badania geometrii kół