Jeżeli szukasz specjalistów, którzy wymienią rozrząd Twojego samochodu na obszarze miasta Poznania to dobrze trafiłeś. Od wielu lat specjalizujemy się w wymianie rozrządów, a z naszych usług skorzystało przez ten czas wielu zadowolonych klientów. Przyjedź do naszego warsztatu w Poznaniu, a nasi mechanicy sprawdzą jaki jest problem z rozrządem w samochodzie oraz dokonają wyceny kosztów naprawy. 

Objawy świadczące o problemach z rozrządem

Rozrząd to element, którego zużycie bądź awarię trudno zdiagnozować standardowemu kierowcy. Niestety zazwyczaj awarie rozrządu są skomplikowane, a co za tym idzie dość kosztowne w naprawie, zwłaszcza wtedy kiedy kierowca użytkuje niesprawny samochód. 

Pierwszym sygnałem, że coś jest nie tak z rozrządem jest głośna praca silnika, wtedy kiedy ten działa jeszcze na stosunkowo chłodnym silniku. Jest to pochodną odpowiedniego smarowania olejem, który powinien był cyklicznie uzupełniany.  Drugi sygnał, świadczy o problemach z łańcuchem. Jeśli siedząc we wnętrzu samochodu słyszysz charakterystyczny, metaliczny szum to najprawdopodobniej powinieneś udać się do warsztatu. Stukanie to kolejna wskazówka, że z rozrządem są problemy. Tutaj z dużym prawdopodobieństwem dochodzi do zużycia tzw. popychaczy zaworów. 

Uszkodzeń rozrządu nie należy lekceważyć, wręcz przeciwnie należy, natychmiast udać się do warsztatu samochodowego celem dokładniejszego zdiagnozowania problemu. Zachęcamy do wizyty w naszym salonie, celem konsultacji.