Jeśli szukasz sprawdzonego warsztatu samochodowego w Poznaniu, który specjalizuje się w serwisie i naprawie elementów układy wydechowego samochodu to dobrze trafiłeś. Od wielu lat w pełni zaangażowani dbamy o prawidłową pracę układów wydechowych w samochodzie naszych poznańskich klientów. 

Budowa i rola układu wydechowego samochodu

Układ wydechowy to jeden z tych elementów, bez których wzorowa praca silnika jest niemożliwa. Dlaczego? Otóż układ wydechowy ponosi odpowiedzialność za wydajność i optymalną pracę silnika. 

Układ wydechowy w samochodzie składa się z kilku ważnych elementów. Spośród tych najważniejszych, o znaczeniu strategicznym wymienić należy m.in: rurę wydechową, tłumik wydechowy, kolektory wydechowe, katalizator, filtr cząstek stałych oraz akcesoria dodatkowe (czujniki i sondy, przepustnice itd.).

Najważniejszym zadaniem układu wydechowego jest odprowadzanie spalin z silnika przy równoczesnym oczyszczaniu ich ze szkodliwych substancji. Druga ważna cecha układu wydechowego wiąże się z hałasem, a właściwie jeśli mamy być precyzyjni z jego redukcją. Układ wydechowy każdego samochodu odpowiada za ograniczenie poziomu hałasu, który generuje silnik. Prawidłowa praca układu wydechowego jest więc niezwykle ważna, ponieważ jego uszkodzenie, a nawet drobna usterka może doprowadzić do obniżenia jakości pracy samego silnika. 

Jakie są najczęstsze usterki układu wydechowego?

Do najczęstszych usterek układu wydechowego można zaliczyć:

  • zużycie poszczególnych komponentów układu wydechowego;
  • brak szczelności układu wydechowego;
  • korozja poszczególnych części układu oddechowego;
  • uszkodzenia katalizatora;
  • uszkodzenie kolektora, tłumika, wieszaka;
  • problem z filtrem cząstek stałych;

Objawy świadczące o problemach z układem wydechowym

Problemy z układem wydechowym auta w dużej mierze sprowadzają się do emitowania nietypowego, głośnego hałasu. W niektórych przypadkach w znalezieniu usterki układu wydechowego pomoże nam węch. Taka sytuacja ma miejsce wtedy jeśli we wnętrzu auta poczujemy charakterystyczny zapach benzyny.

Wieloletnie diagnozowanie układu wydechowego w samochodach naszych klientów pozwoliło nam stwierdzić, że najczęstsze problemy są spowodowane zaniedbaniami kierowców. Zamiast profilaktycznie zdiagnozować układ wydechowy kiedy problem się pojawi, wybieramy się na wizytę dopiero wtedy, kiedy jest już poważny.

W naszym warsztacie w Poznaniu świadczymy kompleksowy serwis układu wydechowego. Grupa doświadczonych specjalistów oferuje kompleksowe doradztwo w zakresie naprawy usterek układu wydechowego, a także wymianie tłumika. Możesz liczyć na nasze wsparcie, indywidualne podejście i rzetelną wycenę usługi.