W naszym warsztacie zajmujemy się profesjonalną regeneracją i naprawą filtrów cząstek stałych. Oferujemy profesjonalne czyszczenie DPF bez demontażu jaki i z demontażem – w zależności od tego w jakim stanie jest filtr. Posiadamy know-how, zespół przeszkolonych specjalistów i opracowane metody działania. 

Na czym polega regeneracja filtrów cząstek stałych?

Regeneracja filtrów cząstek stałych to proces z wykorzystaniem specjalistycznej maszyny, bądź narzędzi które wykorzystując wodę pod wysokim ciśnieniem czyszczą wnętrze filtra. Podczas procesu czyszczenia usuwane są praktycznie wszystkie mikrodrobinki, pyły, kurz, czy popiół, które zapychają filtr. Czyszczenie DPF pozwala np. wyeliminować 99,5% zanieczyszczeń.

Proces regeneracji, naprawy filtrów cząstek stałych ma charakter wieloetapowy. Najpierw analizowany jest stan filtra, potem wykonujemy czyszczenie zasadnicze, suszenie, a na końcu fazę testów filtra, już po procesie regeneracji.

W pojazdach wyposażonych w silniki Diesla, stosowane są filtry DPF i FAP, zaś w przypadku silników benzynowych według najnowszych rozwiązań technologicznych z 2019 roku stosowane są filtry GPF. 

Objawy świadczące o tym, że mamy problem z filtrem cząstek stałych

Potrzebę czyszczenia filtrów cząstek stałych DPF/FAP/GPF poprzedzają zazwyczaj charakterystyczne objawy. Pierwszym znakiem ostrzegawczym jest palenie się kontrolki filtra. Drugim, znacznie bardziej wyczuwalnym jest niepokojąco, emisja spalin, które wydobywają się z rury wydechowej. To wizualne, namacalne dowody tego, że coś jest nie tak. Inaczej zaczyna reagować też samochód – zwiększa się zużycie paliwa, oleju silnikowego, silnik nie pracuje prawidłowo.