Diagnostyka układu hamulcowego w Twoim aucie

Układ hamulcowy to gwarant bezpiecznej jazdy samochodem. Rola układu hamulcowego jest niepodważalna, patrząc przez pryzmat naszego bezpieczeństwa. W Auto Napierała oferujemy kompleksową diagnostykę układu hamulcowego, serwis i regenerację uszkodzonych elementów.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Układ hamulcowy jest odpowiedzialny za wytracanie prędkości podczas jazdy. Teoretycznie działa w prosty sposób – kierowca naciska na pedał hamulca, zaś płyn hamulcowy tłoczony jest przez pompę do tłoka, który następnie powoduje docisk klocków do tarczy obracającego się koła.

Nie mniej układ hamulcowy w samochodzie składa się z wielu mniejszych elementów. Wymienić tutaj możemy m.in klocki i tarcze hamulcowe, pedał hamulcowy, zaciski hamulcowe. Oprócz tego w jego skład wchodzą także pompy i przewody ciśnieniowe. Niemalże każdy z tych elementów jest podatny na różnego typu uszkodzenia mechaniczne. 

Diagnostyka układu hamulcowego – Poznań

Diagnostyka układu hamulcowego dzieli się na dwie fazy. Najpierw specjaliści poddają analizie pracę mechanizmów sterujących hamulcami, określając przy tym stopień ich skuteczności. Jest to tzw. diagnozowanie wstępne, nazywane też często stanowiskowym. Drugi etap polega na przetestowaniu skuteczności działania hamulców na urządzeniu rolkowym. 

Jakie są najczęstsze objawy świadczące o tym, że mamy problemy z układem hamulcowym i powinniśmy się udać na badanie układu hamulcowego? Wymienić możemy tutaj m.in: 

  • ściąganie samochodu na jedną stronę drogi podczas hamowania, 
  • charakterystyczne drganie kierownicy podczas hamowania, 
  • piszczenie hamulców, 
  • blokowanie kół lub tzw. osadzanie się pedała hamulca (zapadanie się w podłogę).

Do najczęstszych usterek układu hamulcowego możemy zaliczyć:

  • wyciek płynu hamulcowego;
  • uszkodzenia klocków hamulcowych;
  • zużycie tarcz hamulcowych;

W Auto Napierała w Poznaniu jesteśmy w stanie w stanie zdiagnozować i usunąć wszystkie usterki układu hamulcowego.