Oferujemy Państwu usługę z zakresu diagnostyki, naprawy bądź regeneracji skrzyń biegów samochodu. Naprawa skrzyń biegów jest jedną z flagowych usług naszego warsztatu, którą zajmujemy się od początków jego działalności. Bazując na wieloletnim doświadczeniu i zdobytym know-how z zakresu naprawy i regeneracji  manualnych skrzyń biegów, zbudowaliśmy zespół specjalistów, który na swoim koncie ma tysiące skutecznych napraw. 

Naprawa skrzyni biegów i regeneracja w Poznaniu

W zakresie naszych usług jest zarówno naprawa skrzyni biegów jak i jej regeneracja. Wszystko jest uzależnione od tego w jakim stanie jest skrzynia. Proces regeneracji w dużym uproszczeniu polega na przywróceniu jej stanu do takiego, jakby skrzynia była nowa.

Pełna regeneracja skrzyni biegów jest procesem czasochłonnym ponieważ najczęściej wymaga rozłożenia skrzyni na części pierwsze, wymianie uszkodzonych lub zużytych w niej części (w tym łożysk, linek), regulacji luzów, konserwacji i ponownego montażu.

Jakie są najczęstsze objawy problemów ze skrzynią biegów?

Najczęstsze problemy ze skrzynią biegów to:

  • problem związany z tzw. luźnym drążkiem;
  • charakterystyczny zgrzyt lub puknięcie podczas zmiany biegu;
  • stukot dochodzący ze skrzyni biegów;
  • rwanie drążka skrzyni biegów.

Przyczyny awarii skrzyni biegów

Problemy ze skrzynią biegów – co pokazuje praktyka – bardzo często leżą po stronie kierowcy i nieprawidłowego użytkowania samochodu. Wciąż, zdarza się, że kierowcy jeżdżą z uszkodzoną skrzynią biegów, potęgując jej uszkodzenia. Taka sytuacja ma wpływ w późniejszym czasie na to, że naprawa jest bardziej kosztowna. Wiele uszkodzeń skrzyni biegów wynika również z nieprawidłowej techniki jazdy – zbyt szybkie zmiany biegów, jazda na półsprzęgle czy niskich obrotach. Za awarię skrzyni biegów odpowiadają także wady po stronie jej producenta czy po prostu jej wiek.